Aby neohrozil zdraví své dcery, dočasně přerušil své zaměstnání

Tříletá Ellinka z Jihlavy přišla na svět o 15. týdnů dříve, než je běžné. Bohužel se jí nevyhnuly nepříjemné zdravotní komplikace. 

„Ellinka se narodila předčasně z důvodu mého vážného zdravotního stavu. Vážila 380 g a měřila 24 cm. Domů z nemocnice jsme si ji přivezli až za 388 dní,“ vzpomíná na první rok života dívky její maminka Dominika. Ellinka má chronické postižení plic, tracheostomii, aby mohla dýchat, sondu PEG na podávání stravy skrze břišní stěnu přímo do žaludku a je celodenně napojená na kyslíku.

S dcerou rodiče pravidelně dochází na rehabilitace a hipoterapii (cvičení s koňmi). „Ellinka je stálý ležák, ale díky rehabilitacím drží lépe hlavičku. Věříme, že cvičení přinese v budoucnu další pokroky. Bohužel jsme tuto péči museli vlivem koronaviru dočasně přerušit. Rehabilitace jsme obnovily opět až v červnu, na hipoterapii jsme začali chodit již od poloviny května,“ vysvětluje Dominika. S příchodem koronaviru rodině byly také zrušené pravidelné prohlídky u lékařů: „Vše nyní postupně doháníme.“

Finančně rodině pomáhají Dobří andělé již od konce roku 2018. „Z příspěvků hradíme potřebný zdravotní materiál, dezinfekční přípravky, speciální stravu, ale i chod domácnosti. Například v posledních dvou měsících, kdy přestal chodit partner, povoláním dělník, do práce, aby neohrozil zdraví naší dcery. I běžná viróza je nebezpečná natož koronavir, který postihuje dýchací cesty. Naším jediným příjmem se stal příspěvek na péči a pomoc Dobrých andělů,“ popisuje rodinnou situaci Dominika, která s partnerem Richardem doufá, že v nejbližší době bude zase lépe.

Zapojit se do pomoci pro malou Ellinku či jiné vážně nemocné děti můžete i vy. Stačí se zaregistrovat na www.dobryandel.cz, zvolit libovolnou výši příspěvku a zadat platební příkaz. Váš finanční dar umožní těmto rodinám zvládnout situaci snadněji a dopřát jejich blízkým lepší péči. Navíc jako Dobrý anděl vidíte konkrétní příběhy rodin, kterým pomáháte.