V říjnu navštíví jihlavská Filharmonie několik měst na Vysočině

Na trojici říjnových koncertů jihlavské Filharmonie Gustava Mahlera(FGM) se mohou těšit diváci v Třebíči, Moravských Budějovicích a Novém Městě na Moravě. Na konci října zahraje filharmonie i v Domě kultury v Jihlavě.  

Už v neděli 1. října proběhne v Jihlavě galakoncert k 90. výročí založení pěveckého sboru Foerster Jihlava. Návštěvníkům Domu kultury se představí Jiří Jakeš, Dana Fučíková, Kateřina Hebelková, Eliška Kotrbová a Bohdan Petrovič.

O dva dny později vystoupí v Třebíči s projektem Vivat Stamic. „Na říjnový orchestrální koncert je připravena obnovená světová premiéra flétnového koncertu Jana Václava Stamice a v říjnu se také poprvé představí nově založené Smyčcové kvarteto Filharmonie Gustava Mahlera. V návaznosti na veleúspěšný koncert tří tenorů připravujeme jako hudební lahůdku vystoupení tří špičkových operních pěvců, tentokrát ve formátu tenor-baryton-bas a zcela netradiční a nevídaný koncert operetních árií,“ přiblížil program manažer FGM Vladimír Holeš.

Koncert k 300. výročí narození J. V. Stamice uslyší lidé v Moravských Budějovicích. Zde filharmonie vystoupí v Zámeckých konírnách 4. října od večerních sedmi hodin. Poslední říjnový koncert s tímto tématem zazní v Horácké galerii Nového Města na Moravě 14. října. Jihlavští diváci pak mohou navštívit 22. října Dům kultury, kde proběhne podzimní koncert.

Filharmonie Gustava Mahlera v Jihlavě letos vstupuje do jubilejní 15. sezóny. Patnácté narozeniny oslaví v únoru. „Výročí budeme slavit průběžně během roku na koncertech a v únoru se uskuteční galakoncert, protože právě v tento měsíc byla filharmonie založena. Program je momentálně v jednání a nyní vyřizujeme podrobnosti s různými sólisty, kteří zde během těch let vystupovali,“ doplnil Vladimír Holeš závěrem.