V Jihlavě se poprvé objeví Mezinárodní festival outdoorových filmů

Dobře zavedený Mezinárodní festival outdoorových filmů se po osmi letech své existence dostává poprvé do Jihlavy. Zatím  jednodenní program se odehraje 2. prosince 2011 v městském kině Dukla. Promítat se začne v 18.00 hodin přehlídkou nejzajímavějších filmů letošního ročníku (60´), následovat budou filmy Zrušme hodinu tělocviku (25´) a Trabantem napříč Afrikou (90´).

Letos se outdoorový festival představí v jediném večeru, za rok může být vše jinak. „Letos je to první pokus. Rád bych, aby příští rok festival probíhal v Jihlavě celý týden, podobně jako na dalších místech v republice,“ plánuje organizátor promítání v Jihlavě Martin Paclík. Mezinárodní festival outdoorových filmů je soutěžní putovní přehlídkou filmů, za osm let se stal ve své podstatě a charakteru největším filmovým soutěžním putovním festivalem na světě a největším filmovým soutěžním putovním festivalem v České republice, v roce 2010 putoval čtyřiadvaceti českými městy.

Festival je zaměřený na sporty i život s outdoorovou tematikou, na filmy dobrodružné, extrémní, adrenalinové, ale také cestopisné. Filmy zavádějí diváky do různých míst planety, ukazují mentalitu a kulturu tamních obyvatel. Zavádějí nás do prostředí, kde se běžný "smrtelník" nedostane. Mnoho filmů má velký sociální a citový náboj. Festivalu se zúčastňují čeští, slovenští a zahraniční autoři, filmová studia, národní televize i soukromé televizní společnosti, a to v profesionální i amatérské rovině. Festival a tento filmový žánr má také své mimořádné specifikum a jedinečnost. Filmy si na nic nehrají, to co divák vidí, je skutečnost, která se odehrála.

Více na stránkách festivalu: www.mfof.cz