V Jihlavě se poprvé objeví Mezinárodní festival outdoorových filmů

24. 11 2011 | Dobře zavedený Mezinárodní festival outdoorových filmů se po osmi letech své existence dostává poprvé do Jihlavy. Zatím  jednodenní program se odehraje 2. prosince 2011 v městském kině Dukla. Promítat se začne v 18.00 hodin přehlídkou nejzajímavějších filmů letošního ročníku (60´), následovat budou filmy Zrušme hodinu tělocviku (25´) a Trabantem napříč Afrikou (90´).

Letos se outdoorový festival představí v jediném večeru, za rok může být vše jinak. „Letos je to první pokus. Rád bych, aby příští rok festival probíhal v Jihlavě celý týden, podobně jako na dalších místech v republice,“ plánuje organizátor promítání v Jihlavě Martin Paclík. Mezinárodní festival outdoorových filmů je soutěžní putovní přehlídkou filmů, za osm let se stal ve své podstatě a charakteru největším filmovým soutěžním putovním festivalem na světě a největším filmovým soutěžním putovním festivalem v České republice, v roce 2010 putoval čtyřiadvaceti českými městy.

Festival je zaměřený na sporty i život s outdoorovou tematikou, na filmy dobrodružné, extrémní, adrenalinové, ale také cestopisné. Filmy zavádějí diváky do různých míst planety, ukazují mentalitu a kulturu tamních obyvatel. Zavádějí nás do prostředí, kde se běžný "smrtelník" nedostane. Mnoho filmů má velký sociální a citový náboj. Festivalu se zúčastňují čeští, slovenští a zahraniční autoři, filmová studia, národní televize i soukromé televizní společnosti, a to v profesionální i amatérské rovině. Festival a tento filmový žánr má také své mimořádné specifikum a jedinečnost. Filmy si na nic nehrají, to co divák vidí, je skutečnost, která se odehrála.

Více na stránkách festivalu: www.mfof.cz

 
.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO