Na Vysočině dnes padly teplotní rekordy na 12 stanicích

Na Vysočině dnes byly překonány teplotní rekordy na 12 měřicích stanicích. Nejvíc naměřili meteorologové v Havlíčkově Brodě, a to 12,3 stupně Celsia. Dosavadní rekordní teplota tam byla naměřena v roce 1965, kdy teploměr ukázal deset stupňů. Přes 12 stupňů na hodnotu 12,2 dnes vystoupily teploty také v Dukovanech na Třebíčsku a Velkém Meziříčí na Žďársku. ČTK to řekl Mojmír Martan z brněnského pracoviště Českého hydrometeorologického ústavu.

Teplotní rekordy byly překonány v Moravských Budějovicích a Sedleci na Třebíčsku, Bystřici nad Pernštejnem, Vatíně a Svratouchu na Žďársku, v Kostelní Myslové a Hubenově na Jihlavsku, Přibyslavi na Havlíčkobrodsku a Počátkách na Pelhřimovsku.
 
V sobotu by měla na Vysočině převládat proměnlivá oblačnost, přes den bude většinou zataženo. Místy se objeví přeháňky, v polohách nad 700 metrů nad mořem sněhové. Večer budou srážky četnější, nad 500 metrů sněhové, ojediněle se může objevit bouřka. Nejvyšší odpolední teploty dosáhnou dvou až šesti stupňů. Čerstvý západní vítr postupně dosáhne rychlosti 25 až 40 kilometrů za hodinu s nárazy až 70 kilometrů v hodině.
 
zdroj: ČTK