Jihlavu rozzářila vánoční výzdoba

Za účasti stovek lidí se na první adventní neděli rozsvítil vánoční strom a výzdoba ulic Jihlavy. Rozsvícení doprovázel kulturní program na pódiu, ze kterého spolu s přítomnými odpočítávali poslední vteřiny zpěvačka Naďa Urbánková a primátor Jihlavy Jaroslav Vymazal. Lidé se mohli na náměstí ohřát teplými nápoji ze stánků nebo u košů s hořícím dřevem.

Vánoční strom zdobí 27 modrých světelných řetězů v celkové délce 540 metrů a 72 dalších svítících i nesvítících vánočních ozdob v počtu 72 kusů. Na 24 sloupech jsou modrobílé vánoční ozdoby, které mají podobu stromečků. V ulicích visí tradiční světelné převěsy. Součástí předvánoční pohody bude také vánoční jarmark ve stylu dřevěné vesničky, který začíná od 6. 12. 2011 a potrvá do 23. 12. 2011. Otevřeno bude asi 40 dřevěných stánků, prodejní doba od 8.00 do 18.00 hodin. Na vánočním jarmarku se bude opět prodávat zboží různého druhu, například svíčky, medovina, punč, stříbro, kožená galanterie, vyřezávané betlémy, dřevěné hračky, dárkové zboží, textil, rukavice, čepice, šály, ponožky, vánoční stromky, ryby, atd.

 
Součástí vánočního jarmarku bude také bohatý kulturní program v podobě soutěží, povídání, básniček, vyhlášení nejkrásnějšího vánočního stromečku, košů s otevřeným ohněm, zpívání koled, vystoupení známých zpěváků, aj.