Jihlavská Charita bude stavět novou Zastávku v Telči

Jihlavská Charita byla opět úspěšná v soutěži o evropské finance na rozvoj regionální infrastruktury. Dva roky poté, co dokončila výstavbu centra sociálních služeb Mahenka v Jihlavě se chystá na další stavbu, tentokrát v Telči. „Podařilo se nám získat další dotaci přesahující 8 miliónů korun na výstavbu Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Zastávka v Telči“, říká manažer a autor projektu Vítězslav Schrek.

Klub Zastávka přitom již přes rok v Telči úspěšně funguje, ale zatím pouze v pronajatých prostorách v ulici Na Posvátné. „Prostory, které máme momentálně k dispozici, nejsou na ideálním místě, ale hlavně jsou malé a nevhodně dispozičně uspořádané. Nová Zastávka bude mít všechno, co klub pro mladé lidi potřebuje, včetně multifunkčního prostoru pro vzdělávací, kulturní i společenské vyžití našich klientů. Moc se na novou Zastávku všichni těšíme“, říká vedoucí zařízení Petra Kruchová.

Nová Zastávka bude stát na místě bývalého bufetu na zrušeném autobusovém nádraží. Celkové náklady projektu se pohybují kolem 12 miliónů korun, přičemž vedle evropských peněz pomohou s financováním i Kraj Vysočina a samozřejmě město Telč. „Náš podíl se bude pohybovat zhruba ve výši 1,5 miliónu korun. Jsou to peníze, které jsme trpělivě střádali, přičemž významná část bude použita i třeba z Tříkrálových sbírek z minulých let“, dodává Schrek.
 
Projekt Zastávky byl vybrán k financování v rámci Regionálního operačního programu NUTS 2 Jihovýchod. Nové zařízení by mělo začít fungovat na jaře v roce 2013. Příprava projektu trvala zhruba jeden rok za podpory města Telče.