Akce, na kterou ani noha nevstoupí

V sobotu 10. června se v rámci 27. ročníku festivalu Pelhřimov – město rekordů uskuteční Beznohý rekord. Na náměstí v Pelhřimově proběhne od 12:00 jedinečné a unikátní setkání osob po amputaci jedné, nebo dvou dolních končetin. Akce tohoto druhu se nikdy předtím nekonala, proto půjde o první a jistý zápis do České knihy rekordů.  

Sejde se skvělá parta lidí, kteří se nenechali zlomit osudem a těžkým životním údělem a žijí dál kvalitní život. Myšlenka na toto setkání se zrodila u Petra Částky, který se sám rekordu zúčastní. „Měl jsem vždycky chuť dát nás všechny dohromady, na jedno místo. Doufám, že nás sejde hodně a ukážeme světu, že umíme žít“, poznamenal Částka. Akci organizuje sdružení NO FOOT NO STRESS, které již 6 let pomáhá lidem po amputaci a pořádá společenské, kulturní a edukační akce (více informací na www.nofoot.cz), ve spolupráci s Agenturou Dobrý den Pelhřimov.

Rekord je zároveň i milionový. Proč milionový? Otázka, na kterou je lehké odpovědět. Protézy (umělé končetiny) totiž stojí nemalé peníze. Cena těch nejmodernějších může překročit i milion korun. Generálním partnerem je firma OTTO BOCK, která je výrobcem těchto protéz a dodavatelem invalidních vozíčků, ortéz a kompletního programu pro handicapované děti.

O doprovodný program akce se starají také Černí koně. Již 9 let pomáhají handicapovaným dostat se zpět na kolo či handbike, organizují Český pohár silničních a horských kol a handbiků. Jako jediní mají bezplatnou půjčovnu těchto speciálních kol. V současné době řídí velice úspěšný projekt Vítr ve vlasech (více informací na www.cernikone.cz).

Akci moderuje Tomáš Fíla a zahraje skupina Vesper, kde hraje Pavel Mojžíš z mediální agentury Dialog Media. Ta tento úžasný a zároveň bláznivý rekord též organizuje.   

Součástí akce bude i jeden speciální rekord, jehož náplň bude zveřejněna až na místě.